متخصصان بازاریابی معتقدند که ارسال پیامک های اسپم گونه در طولانی مدت می تواند به نام تجاری و کسب و کار شما صدمات جبران ناپذیری وارد کند. ارسال پیامک های اسپم گونه نه تنها بر روی شهرت تجاری شما تاثیری منفی خواهند گذاشت، بلکه رابطه ی شما با مشتریانتان را از بین می برند. همه نام های تجاری بزرگ بر اساس رابطه محکم و اعتماد مشتریان شکل گرفته اند، اما هنگامی که اعتماد بین دو طرف از بین برود، مطمئنا یک برند تجاری بزرگ شهرت و ارزش خود را از دست خواهد داد.

بازاریابی پیامکی ابزاری فوق العاده برای تجارت های کوچک و بزرگ می باشد اما متاسفانه امروزه این ابزار توسط اسپمر ها مورد استفاده قرار می گیرد. این هدفی که اسپمرها دنبال می کنند سو استفاده از امکانات سامانه ارسال اس ام اس و تجاوز به حریم شخصی افراد محسوب می گردد. هدف، تاثیر گذاری نشان تجاری شما با استفاده از ارسال پیامک می باشد، نه اینکه با ایجاد مزاحمت باعث شوید مشتریان از نام تجاری شما روی برگردانند.

در این چند ساله برخی از شرکت ها و فروشگاه ها به طور گسترده از بازاریابی پیامکی جهت تبلیغات و فروش محصولات خود استفاده کرده اند که نتیجه آن برای همه مشخص است. این شرکت ها در نهایت به علت ارسال پیامک های اسپم گونه مشتریان خود را از دست می دهند. اگر می خواهید که بازار موفقی برای محصولات خود به دست بیاورید، بهتر است که اس ام اس های خود را در زمانبندی های خاصی ارسال نمایید. این به این معناست که تمامی پیامک های شما باید برای مشتریانتان ارزشمند و مفید باشند. همچنین باید بر اساس نیازهای مشتریان برای آنها پیامک بفرستید.

بازاریابی ایمیلی پیش تر نتیجه ای مشابه را به دست آورد. ما باید از نحوه ی استفاده نادرست از ایمیل مارکتینگ درس بگیریم و اجازه ندهیم که بازاریابی پیامکی نیز باز همان مسیر گذر کند. در ابتدا که بازاریابی ایمیلی به جهان معرفی شد به سرعت بین شرکت ها و فروشگاه ها محبوبیت پیدا کرد اما بعدتر به علت استفاده بیش از حد و ارسال اسپم گونه ایمیل ها، امروزه تمامی ایمیل های تبلیغاتی به درون صندوق اسپم کاربران منتقل می شوند. اگر شما نیز به همین شکل از بازاریابی پیامکی استفاده نمایید، همه ی تلاشی که برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی خود انجام می دهید، به هدر می رود. این دقیقا همان راهی است که عده ای در بازاریابی پیامکی طی می کنند. اما بازاریابی پیامکی هنوز زمان دارد و می توان دوباره آن را به راه درست برگرداند.

متخصصان بازاریابی اعتقاد دارند که شما، به عنوان یک مدیر تجاری باید از هویت نام تجاری خود دفاع کنید. اگر برند تجاری شما تصویر خوبی در بین مردم داشته باشد، محصول شما به خوبی مورد استقبال قرار می گیرد. ارسال پیامک اسپم گونه تهدیدی وحشتناک برای بقا و رشد یک نام تجاری می باشد. این کار مطمئنا مانعی برای رشد و ارتقا تجارت هر شرکت و سازمانی ایجاد می کند. اگر می خواهید که تصویر خوبی از نشان تجاری خود به جامعه عرضه دارید، بهتر است به کیفیت محتوای پیامک های خود بیاندیشید نه کمیت آنها. با ارسال بی رویه و نادرست پیامک شما تنها خستگی و آزردگی خاطر را به مشتریان خود عرضه می دارید و در نهایت آنها را از خود دفع می کنید.

به عنوان یک مدیر تجاری، باید دقیقا عکس این کار را انجام دهید و مشتریان را به سمت خود جذب نمایید تا بتوانید تجارتی پر رونق تر داشته باشید. پس بهتر است از ارسال پیامک های اسپم گونه خودداری نمایید و تمرکز خود را بر روی رابطه ای صمیمانه و طولانی مدت با مشتریان خود معطوف نمایید. اگر نیازها و ارزش های مشتریان خود را بشناسید می توانید به طور دقیق تری برای آنها برنامه ریزی کنید. بازاریابی پیامکی ابزاری بسیار تاثیر گذار برای تبلیغات می باشد که نباید از آن سو استفاده نمود.

مدیریت فنی
مدیریت فنی
در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی مجموعه سیب به شماره تلفن ۰۲۶۴۴۲۴۰۲۲۵ تماس بگیرید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.